Kapat
Akıllı Telefon 4

Yeni iphone’lar O-LED ekranla daha ince ve canlı görünecek!

Amerikalı şirket APPLE birkaç yıldır ürettiği iphone serisiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ve bir defa İphone kullanan birinin başka telefon alacağında ios’un stabil çalışmasına alışan biri için başka telefon kullanamaz olması da bunun cabası. Hatta çevrenizde belki sizde rastlamışsınızdır. Fakat son serilerindeki fiyatlar düşünülünce çokta mutlu oldukları söylenemez. Yeni iphone’lar O-LED ekranla daha ince ve canlı görünecek.

O-led

E tabi doğal olarak 2GB ram’li iphone 6 nın bile güncel oyunlarda yeni çıkan telefonlara taş çıkardığı görülünce insan ister istemez APPLE’a geçebiliyor. Ve bu konuda da gayet haklılar çünkü ios’un stabilitesi androide göre kat ve kat daha üstün. Android bu stabilite açığını kapatırsa ios’un önüne geçebilir ve belki iphone cilerin bile gönlünü alabilir.

 

Eski İphone’larda sürekli ips,Lcd,Tft,HD ve HD+ ekran kullanan İphone yeni çıkacak olan Galaxy S10‘un O-LED ekranı karşısında ezilmemek için, O-LED teknolojisine geçmeye hazırlanıyor. Ama bu kadar az batarya kapasitesi olan telefonlar için O-LED ne kadar iyi olur bilinmez. Zaten az ömrü olan batarya ömrü dahadamı kısalacak onu hep beraber merakla bekliyor olacağız.

O-led

APPLE bugünkü bir rapora göre 2019’da çıkaracağı telefonların daha ince ve canlı gözükmesi için yeni çıkaracağı telefonlarda O-LED teknolojisini kullanacak. Bu sayede daha fazla satış rakamlarına ulaşabilir.

O-led

O-LED Ekran Nedir ?

OLED’i genel olarak diğer ekran teknolojilerinden ayıran özelliği yarı iletkenlerden geçen elektrik sayesinde ışığın oluşması ve ışığın ekranın alt katmanın da yer alan yayıcı tabadaki deliklerine ışığın yöneltilmesiyle görüntü vermesidir.
İlk etapta bahsettiğimiz bu tanım kulağa karmaşık bir şeymiş gibi gelse de aslında OLED teknolojisi bu sayede ışığın kaynağını ve renk dizilişini aynı anda kontrol ederek her piksel de uygun parlaklık ve tonlarda ışık aktarılmasını sağlar. Böylelikle OLED ekrana sahip cihazlarda çok daha parlak ve gerçek tonlara yakın renklerle güzel bir görüntü oluşur. Aynı zamanda her pikselin parlaklığı farklı bir şekilde ayarlanabildiği için OLED ekranlar diğer ekran teknolojilerine göre daha az enerji tüketirler. Yani oled ekranlar açıkladığımız gibi yeni bir teknolojidir.  

Daha Önceki yazımıza aşağıda ki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İnfinity O-LED Ekranlı İlk Telefon Galaxy A8 S Tanıtıldı!

Kürşat Yakın {Kürşat Yakın}

“Yeni iphone’lar O-LED ekranla daha ince ve canlı görünecek!” üzerine 4 yorum

  1. TOFİTA dedi ki:

    güzel bir çalışma olmuş tebrikler!

  2. Mert AKİKOL dedi ki:

    Eyvallah bro teşekkürler seviliyorsun 💖

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir