Kapat
Klavye & Mouse 2

Xbox One İçin Klavye ve Fare Desteği Geldi!

Geçtiğimiz eylül ayında Xbox one için klavye ve fare desteğinin geleceği bildirilmişti. Bugün bu destek başlıyor ve geliştiriciler bu uygulamanın, kullanıcılar için adil ve eğlenceli olacağının sözünü veriyorlar. Başlangıç için Xbox One‘da  klavye ve fare desteği Fortnite, Warframe ve Minecraft gibi oyunlara verilecek. Bu desteğin zamanla daha fazla oyunlara geleceği belirtildi.

Xbox One

Microsoft, klavye ve fare desteğinin onaylı ve özel cihazlarda olması için Razer‘la ortak çalışma içerisindeydi. Bu durum klavye ve farelerin oturma odası veya masaüstü senaryoları için tasarlanmasına, özel bir Xbox anahtarına sahip olmalarına ve yeni Xbox‘ın Dinamik Aydınlatma özelliklerini desteklemelerine olanak sağlıyor. Böylece bu tasarlanan klavye ve fare PC yerine Xbox‘la daha uyumlu bir şekilde çalışması hedefleniyor. 

 Razer tarafından Razer CEO’su Min-Liang Tan’in içerisinde bulunduğu, Razer x Xbox – Coming Soon isimli video Youtube ve Instagram’da paylaşıldı. Video’dan anlaşılan Razer, Xbox için üreteceği klavyesinde dünyada ilk defa kablosuz olarak mekanik anahtarlar kullanacak. Video’da görünen Klavye ledlerinin canlandırılmasıyla klavyenin ledlere sahip bir klavye olacağını, ayrıca cihazların Ocak ayında CES‘te görücüye çıkacağını çıkarabiliyoruz.

İsmail KAÇAR {İsmail KAÇAR}

“Xbox One İçin Klavye ve Fare Desteği Geldi!” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir