Kapat
Samsung Galaxy M40
Akıllı Telefon 0

Samsung Galaxy M40 Hakkında İlk Detaylar

Koreli Mobil üretici olan Samsung’un uzun süredir üst segmentte ki el yakan cihazları yüzünden satışlardaki düşüşler görülmüştü. Satış yüzdelerinde ki düşüşler Samsung’un tekrar orta ve giriş segmentine ağırlık vermesine neden oldu. Amiral gemisi cihazlarının alınamayacak seviyelere çıkması çoğu kullanıcının farklı üreticilere yönelmelerine neden oldu. Bu amiral gemilerinin özelliklerine bakıldığında verilen ücretlere değmediğini söyleyebiliriz. Ama ülkelerde ki kurlardan ve vergilerden dolayı fiyatlarının şişirilmesinden dolayı kullanıcılar orta segmentteki cihazlara daha çok rağbet ediyor.  Kısa bir süre önce Orta ve giriş segmentte tanıtımı gerçekleştirilen Galaxy A80 ve Galaxy 20e modellerinin yanında Galaxy A2 Core modelide ortaya çıkmıştı. Yeni gelen bir sızıntıya baktığımızda Samsung Galaxy M40 hakkında ilk detaylar gelmeye başladığını görüyoruz.

Samsung Galaxy M40 İlk Bakış

Samsung’un orta segmentte iyi işlere imza attığını söyleyebilirim. M20 modelinde ki 2000 TL altı fiyatlandırması ile bir çok cihazı arkada bıraktı. Artı olarak 5000mAh batarya kapasitesi de avantaj olarak geliyor fakat cihazın bu batarya kapasitesine nazaran kullanıcıların şarj konusunda sıkıntı yaşadığını söylemek lazım. Huawei P smart 2019 modeli ile yarışan M20’nin geride kaldığını belirtelim unutmayalım ki Huawei‘nin de son zamanlarda ki çıkışı ile mobil satışlarda 2’ci sırada yerini aldı.

Samsung’un A serisi ile yola devam etmesi diğer serilerinin artık isimlerini kullanmayacağı görülüyor. J serisinin sonlandığını söyleyebiliriz. M serisinin fiyat performans olarak ilgi çekmesi de samsung’un bu seriye daha çok ağırlık verdiğini görüyoruz.

Samsung Galaxy M40

 

M40 modelinin Wi-Fi sertifikasını alması ile ortaya çıktı. Cihazın, SM-M405F model numarasına sahip olduğu görülüyor. Ayrıca Android pie 9 ile geleceği ve Wifi a/c desteğine’de sahip olacak. Ekran boyutunun 6.4 veya daha büyü bir bir Super AMOLED ekran olmasını bekliyoruz. Cihaz hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor ama işlemci kısmında kendi işlemcisi olan Exynos 7904’ü kullanacağını düşünüyoruz. 3 veya 4 GB ram ile 64GB depolamaya sahip olarak gelebilir. Samsung’un bu modelinin diğer 3 modelinden daha iyi bir donanıma sahip olacağı kesin. Detaylar geldikçe sizinle paylaşacağız.

Erhan GÜLTEKİN {Erhan GÜLTEKİN}

Uzun yıllardır teknoloji alanında faaliyet göstermiş, 10 yıldır aktif olarak teknoloji ile iç içe yaşamış ve daha sonra Bilişim Sayfasını kurup İnternet ve Haber yayıncılığına başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir