Kapat
Anakart 1

MSI’ın X399 MEG , Threadripper’ı Sonraki Seviyeye Taşıdı

Donanım üreticilerinin en son yapımlarını sergilemek için Tayvan’daki Computex’e akın ettiği bu yılın özel zamanı. Bu anakart muhtemelen kendi kategorisinde yer alıyor.

TR4 yuvası, dört DDR4 bellek yuvasının iki tarafı arasına sıkıştırılmış anakartın ortasında rahatça oturuyor. Etli 19-fazlı dijital VRM’yi soğutmak için anakartın sol üst köşesinde geniş bir L şeklinde VRM soğutucu yerleştirilir. İki 8-pinli EPS konektörü, sabit bir overclock deneyimi sağlamak için Threadripper işlemciye yeterli güç sağlar.

MSI MEG X399′ da ki  genişletme seçenekleri arasında dört adet PCIe 3.0 x16 yuvası ve bir adet yalnız PCIe 3.0 x1 yuvası bulunur.

MSI, MEG X399 toplam yedi M.2 aygıtını desteklediğini öne sürüyor. Bu, bir PCIe x16 yuvasını dört M.2 yuvasına dönüştüren MSI’nın M.2 Xpander-AERO PCIe eklenti kartı sayesinde mümkün olabilecek.

Fakat elimizde fiyatı ve ne zaman kullanıcılarla buluşacağı hakkında henüz tam bir bilgi yok. Tahmini 300-450$ fiyat etiketiyle çıkamsı beklenen anakart 2018 yılının sonlarında çıkabilir. Ancak bu canavar anakart AMD Ryzen Threadripper kullanıcıları şimdiden heyecanlandırmaya başlamış görülüyor.

Computex 2018’de en beğendiğiniz ürün neydi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

 

Mert Kaya {Mert Kaya}

Kendisi küçük yaştan beri teknoloji ve oyunlara karşı aşırı ilgisi bulunan araştırmacı, gamer aklınıza gelebilcek herşeye ilgi duyan bir yazar

“MSI’ın X399 MEG , Threadripper’ı Sonraki Seviyeye Taşıdı” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir