Kapat
Akıllı Telefon 0

Huawei P30 ve Huawei P30 Pro Detayları Netlik Kazandı

Son yıllarda adından sıkça bahsettiren mobil üreticilerden biri olan Huawei firmasının ülkemizde de tanınmasıyla pazar payını yükseltmeyi başardı. Mobil üreticilerin Devi olarak bahsedilen Samsung’u bile zorlayacak dereceye geldiğini görebiliyoruz. Huawei’nin yeni modelleri olan Huawei P30 ve Huawei P30 Pro detayları netlik kazandı.

Huawei P30

26 Mart’ta Paris’te düzenlenecek lansman ile kullanıcılara sunulacak olan yeni modellerini Huawei’nin sitesinde ön sparişe açıldı. Bu olayın bir strateji mi yoksa yanlışla mı ön sparişe açıldı henüz net bir bilgi bulunmuyor. Normal de ya lansman sırasında yada lansmandan sonra ön sparişe açılır.

Ön sparişe açılan Huawei P30 ve Huawei P30 Pro’nun uzun zamandır sızıntıları vardı. Ön sparişe açılmasıyla bütün detaylarda ortaya çıkmış oldu tabi. Sızdırılan görsellere bakıldığında P30’un 3lü arka kameraya sahip olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca P30 Pro’nun da 4 adet arka kameraya sahip olacağı netlik kazanmış oldu.

Tasarımına baktığımızda Dikey olarak konumlandırılmış kameraların sağ tarafında 1 adet flaşh ve sensörler yer alıyor. Diğer bir özellik ise P30’un 5X hibrit yakınlaştırma desteğine sahip olacağı da yayınlanan bilgiler arasında. Pro modelinde ise 10X hibrit yakınlaştırma desteğine sahip olacak, arka kamera da daha iyi bir yakınlaştırma desteği geleceğini söyleyebiliriz.  Ön tasarımında ise damla çentik olduğu görülüyor. 3 farklı renk seçeneği ile gelecek olan bu modeller sırasıyla mavi, siyah ve beyaz olarak kullanıcılara sunulacak.

Bunun farkına varan yöneticiler siteden ön sparişi kaldırdılar. Ön spariş veren kullanıcılar vardı ki bu kullanıcıları unutmayan Huawei yetkilileri ön spariş verenlere Sonos One ve bir adet kablosuz şarj standını hediye edeceği belirtildi.

Huawei P30 Ve P30 Pro Ne Zaman Tanıtılacak?

26 Martta yapılacak olan lansmanla tanıtılması beklenen yeni modelleri P30 ve P30 Pro’nun donanımının kullanıcıları memnun edebileceğini söyleyebiliriz. 20 Megapiksel ultra geniş açılı lens, 8 Megapiksel telefoto lens ve 10X hibrit yakınlaştırma lensine sahip olacak cihazın arka kamera da güzel işler çıkaracağı kesin.  Ön kameranın ne kadar önemli olduğunun farkın da olan Huawei 32 Megapiksel çözünürlüğün deki bir ön kamera sensörüne yer verilmiş. Bu da daha net bir Selfie fotoğrafı çekmek anlamına geliyor.  Kirin 980 yonga setini kullanacak olan cihaz 6.3 İnç bir ekran boyutuna ve yapay zekaya sahip olacak. Batarya kısmında ise 4.200 mAh bir batarya ile uzun bir kullanım sağlayacağı da görülüyor.

Erhan GÜLTEKİN {Erhan GÜLTEKİN}

Uzun yıllardır teknoloji alanında faaliyet göstermiş, 10 yıldır aktif olarak teknoloji ile iç içe yaşamış ve daha sonra Bilişim Sayfasını kurup İnternet ve Haber yayıncılığına başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir