GENEL 2

HONOR Çentikten Vazgeçiyor Hoşgeldin Delikli Ekran !

Honor,Geçtiğimiz günlerde delikli ekran tasarımına sahip olan Wiev 20 adlı telefonunu resmi olarak tanıttı düzenlenen etkinlik sonrası Honor’un çentiği bırakma kararı bizi şaşırtmadı.

Honor’un Wiev 20 yi tanıttığı etkinlik esnasında ise Honor’un yönetim kurulu başkanının şu sözleri dikkat çekti : “Gelecekte Honor telefonlarda daha az çentik olacak. Bunun yerine daha iyi bir çözümle devam edeceğiz.”


Zhao’nun “daha iyi bir çözüm” dediği şey, bizim delikli ekran diye bildiğimiz ya da Samsung’un Infinity-O dediği ekranlar oluyor. Aynı zamanda şirketin ekranın üstünde bulunan çıkıntılardan uzaklaşmak istemesinin sebebini de Zhao, “çentikler gerçekten büyükler” şeklinde açıklıyor.

OPPO Türkiye’ye Resmi Olarak Giriş Yaptı !

Bütün bunlarda demek oluyor ki demek ki bu yıl tanıtılacak olan Honor 20 de çentik yerine delikli ekran kullanılma ihtimali yüksek.

Hatırlayacak olursanız şirket, çentik tasarımını alt ve orta seviye telefonlarında da kullanan ilk şirketlerden biri olmuştu. Zhao, her ne kadar tüm telefonların ve amiral gemilerinin böyle olacağı hakkında kesin bilgiler vermemiş olsa da, delikli ekran tasarımının sıkça karşımıza çıkacağı bir gerçek.

Bir önceki yazımada bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın 🙂

Mert AKİKOL {Mert AKİKOL}

Mert Akikol Bilişimsayfası.com'da haber yazarıdır. Hobileri ise; yazı yazmak ve yazılım hakkında bilgi toplamaktır hedefi ise hergün öğrendiği yeni bilgiler ile kendini geliştirip birgün E-Ticaret'e atılmaktır. Ona mertakikol12345678910@gmail.com'dan ulaşabilirsiniz.

“HONOR Çentikten Vazgeçiyor Hoşgeldin Delikli Ekran !” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir