Kapat
Epic Games
Oyun Dünyası 1

Epic Games Hakkında

Dağıttığı ücretsiz oyunlar ile ses getiren Epic Games 1991 yılında ilk projesi olan ZZT’yi çıkararak Potomac Computer Games ismi ile kuruldu. Belirli bir zaman sonra Epic Megagames olarak değişmiştir. Ücretsiz dağıttığı oyunlardan dışında  geliştirdiği oyun motoru olan Unreal Engine de oyun dünyasında büyük yankı uyandırmıştır. Unreal Engine motoru ilk olarak 1998 yılında Epic Megagames tarafından geliştirilen Unreal isimli FPS oyununda kullanılmıştır. Aslında oyun motoru FPS oyunları geliştirmeyi hedeflerken sonradan farklı türlerde oyunlarda da kullanılmıştır.  Adığı ödüllere de değmeden geçmeyelim. ‘En iyi XBOX Oyunu Üreticisi’, ‘Yılın Oyun Firması’, ‘Yılın En İyi Oyun Stüdyosu’, ‘En İyi Stüdyo’ ödüllerini almıştır.

Epic Games’in İki Haftada Bir Dağıttığı Ücretsiz Oyunlar Üzerine…

Epic Games

Epic games sitesinde 2018 yılının Aralık ayında 2019 yılı boyunca mağazasında iki haftada bir ücretsiz oyun vereceğine dair haber yayınladı. Ve devamlı olarak oynayabilecek oyun bulabilmemiz açısından bu oyunlara fon sağladığını bildirdi. Bu açıklamaların üzerine de dağıttığı oyunlarla sözünü tuttu. Şu ana kadar dağıtılan oyunlar sırasıyla; SubnauticaSuper Meat Boy, The Jackbox Party PacWhat Remains  of Edith Finch, Axiom VergeThimbleweed Park, Slime Rancher. Slime Rancher isimli çok farklı bir teması olan ve birinci şahıs görünümündeki oyunu Epic Games üzerinden edine bilirsiniz.

Metro Exodus Sadece Epic Games Üzerinden Satın Alınıyor.

Epic Games

Epic Games yine kendi sitesinde 2019 yılında ve ilerisinde yeni oyunları mağazasına ekleyerek büyüyeceğini bildirdi. Metro 2033 ve Mero Last Light oyunları ile gönlümüze taht kurmuş olan Metro serisinin devam oyunu olan Metro Exodus bir yıllağına sadece Epic Games’ten satın alabileceksiniz. Bu arada Metro Exodus’un sistem gerksinimlerini merak ediyorsanız sizi şöyle alalım. Sonuç olarak dediğini yapan Epic Games acaba ileride Steam gibi firmalara rakip olabilicek düzeyde yenilikler yapacak mı?

Epic Games’in En Büyük Başarılarından Biri de Bildiğiniz Üzere Kendini Milyonlara Duyuran Fortnite Hakkında…

Epic Games

Fortnite; geliştiricisi Epic Games ve People Can Fly, yayıncısı ise  Epic Games  olan oyun 2017’nin temmuz ayında yayınlanmıştır. Bu oyunun esasen üç modu (Save the World, Battle Royale ve Kreatif) vardır fakat en çok öne çıkan modu 125 milyon gibi bir oyuncu kitlesi ile Fortnite Battle Royale modudur. Fortnite 8. Sezonu üzerine olan haberimizi de okumanızı tavsiye ederim.

Epic Games Division 2’yi Önceden Satın Alınlara Bir Adet Ücresiz Oyun Seçme İmkanı Sunuyor.

Epic Games

Division 2’yi almayı düşünenler için tam zamanı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü  Epic Games, Division 2’yi eğer önceden satın alırsanız 15 Martta Far Cry Primal, Watch Dog 2 veya Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands oyunlarından birini seçme olanağı veriyor. Bu arada önceden satın alanlar üzülmesin bu olanaktan önceden satın alanların da nasıl kullanacakları konusunda e-posta alcaklar. Satın almak için linke tıklayabilirsiniz.

Sait ÖNER {Sait ÖNER}

Uzun zamandır çoğunlukla oyun sektörü ile ilgili haberleri ve yayıncıları takip ediyordum şimdi ise daha yakından takip etmekle beraber yazmaya da çalışıyorum.

“Epic Games Hakkında” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir