Kapat
Bilgisayar Kasası 0

Cooler Master’ın oyunculara MK850 adlı yeni sürprizi!

Cooler Master MK850 adlı klavyesini duyurdu. Cooler Master’ın bu klavyesi ayrıca bolca anagolog makro tuşlarılarına sahip.

Son zamanlarda PC oyunları fazlasıyla popülerleşmiş durumda. CS:GO, PUBG, Rainbow Six Siege gibi online (çevirimiçi) ve rekabetçi oyunlar için basma hissi ve ms (milisaniye) açısından tepkime süresi çok önemli. Cooler Master MK850 ise tam da bunlar için uygun.

Profesyonel oyuncular için de, özellikle E-Spor oyuncuları için bahsettiklerimiz oldukça önemlidir. Bu yüzden profesyonel oyuncuların bir numaralı tercihi mekanik ve tepkime süresi düşük klavyelerdir.

Bu klavyemiz, analog tuşlarıyla sadece 1 ve 0 komutlarından öte, 0 ve 1 arasındaki başka komutların girilmesine de müsaade etmekte. Bu özellikler sayesinde de, uçuş ve yarış oyunlarında ek bir avantaj sağlayabilmekte. Bu klavyenin bir diğer avantajı ise, diğer klavyelerden farklı olarak analog tuşlarıyla simülasyon oyunlarındaki analog kontrol cihazlarına gerek bırakmıyor ve sizi büyük bir masraftan da kurtarıyor.

Cooler Master, MK850 adlı klavyesinde bu sorunlara kökten çözüm getirmeyi planlıyor. Klavyede Q, W, E, R, A, S, D ve F tuşları analog halindedir. Q, W, E, R, A, S, D haricindeki tuşlar ise mekanik halde. Bu tuşlar, standart mekanik tuşların altına kızılötesi mesafe algılayıcıların yerleştirilmesiyle çalışan bir teknolojiye sahip. Bu teknoloji ise Aimpad olarak adlandırılmış.

Şimdi ise gelin şu Aimpad teknolojisinin yararlarından bahsedelim. Tuşlara hafif veya sert basılarak Aimpad teknolojisi sayesinde CSGO gibi FPS oyunlarında size avantaj sağlayabilir. FPS oyunlarında hızlı/yavaş gitmemizi tuşa uyguladığımız basınç ile ayarlayabiliriz.

Klavye hakkında bu kadar konuştuktan sonra gelelim şimdi bu klavyemizin piyasa fiyatına. Klavyemizin fiyatı hakkında net bir şey yokken, klavyemizin yazın sonlarına doğru stoklara geleceği biliniyor.

 

 

Berke ATAOĞLU {Berke ATAOĞLU}

27 Temmuz 2005'te İzmir'de doğdum. Henüz 13 yaşında olsam da uzun zamandır teknoloji ile içli dışlıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir